תנאים להופעת סטנדאפ מוצלחת

סטנדאפיסט לאירוע חברה
סדר תמונות למאמרים2.jpg

להזמנת הופעות חייגו 0507950350 
או מלאו טופס זה ונחזור אליכם בהקדם

Thanks! Message sent.

לא משנה מי הסטנדאפיסט, מה הרמה שלו וכמה שילמתם - אם התנאים הבאים לא מתקיימים - תקבלו סטנדאפ הרבה פחות איכותי ממה שרציתם. מה הם אותם תנאים? מה בעצם צריך לבדוק מראש? הכנתי צ'קליסט מקיף בשבילכם:  

  • תנאי ישיבה - האם תנאי הישיבה במקום מאפשרים ריכוז במופע הסטנדאפ? ישיבה פרונטלית ("ישיבת תיאטרון") היא האידיאלית. סוג של ח' או חצי גורן – היא במקום השני. במקום השלישי (והלא מומלץ) - ישיבה סביב שולחנות. תאמינו לי, אני עושה את זה שנים. ראיתי (כמעט) הכל – ישיבה סביב שולחנות היא האויב, תמיד הזווית לא תהיה אידאלית לכיוון הסטנדאפיסט ותמיד יהיה במה להתעסק מלבד ההופעה. ובמקום האחרון והנוראי ביותר - שכיבה או עמידה – הכלל באמת פשוט - כשאין אפשרות לשבת – אין באמת אפשרות לסטנדאפ איכותי, ועדיף לוותר (אוף... אני כנה מדי... הרו"ח חשבון שלי יכעס...). 

  • תאורה – האם יהיה תהיה במקום תאורה שתאפשר לראות את הסטנדפיסט? חלק גדול מכל מופע סטנדאפ מבוסס על קומדיה ויזואלית - המבטים, הפרצופים, תנועות הגוף. תאורה שאינה מספיקה – פוגעת ביכולת הריכוז של הקהל, באבחנה בכל האלמנטים המצריכים מראית עין - ובעצם בחוויה כולה.  

  • הגברה – אולי התנאי ההכרחי ביותר – בלי הגברה מספקת, כזו שממלאת את חלל החדר ומתאימה להיקף הקהל – אין סיכוי שההופעה תעבור היטב. אם יש איזשהו חשש מבחינת איכות ההגברה – תגידו את העניין לסטנדאפיסט שאתם מזמינים ותשמעו מה יש לו להציע. זה תנאי קריטי. 

 

  • היעדר הסחות דעת – ניסיתם פעם לספר בדיחה לחברים כשמישהו ברקע שמע טלוויזיה בקולי קולות? קשה, נכון? ניסיתם פעם להקשיב לבדיחה תוך כדי אכילה? עוד יותר קשה. מופע סטנדאפ, בניגוד למוזיקה או סרט – דורש יכולת ריכוז הדדית מירבית – הן של הסטנדאפיסט והן של הקהל. על כן – לפני שאתם מזמינים הופעה – ודאו כי אין במקום גורם המסיח את הדעת ושיפגע ביכולת הריכוז שלכם (נניח – חדר קריוקי רועש סמוך, הפעלת ילדים מרעישה, כביש סואן וכו'...). 

  • סדר האירוע – אוקי, אולי סעיף קטנוני, אבל חשוב – כבר הופעתי באירועים בכנסים שבהם סטנדאפ היה הדבר האחרון. זה כשלעצמו לא בעייתי. אבל אם קדמו לו –ארוחה + ריקודים נאום פתיחה + דבר המנהל + טקס הענקת תעודות הצטיינות + קטע שירה ורק בסוף סטנדאפ – תהיו בטוחים שהקהל יהיה גמור. כך שאם יש לכם אירוע מורכב – תיוועצו בסטנדאפיסט ויחד תחליטו מתי כדאי לשלב את הסטנדאפ בערב. לפני שהקהל איבד עניין ופשוט רק ירצה להמשיך הביתה. 

    אם עברתם על המאמר והגעתם למסקנה שהתנאים להופעת סטנדאפ מוצלחת מתקיימים – נותר רק לדבר איתנו. נחמדים אצלנו, מבטיח  (-:

כל הזכויות שמורות למוטי אהרונוביץ. אין להעתיק, לשכפל או לעשות  שימוש ללא אישור מפורש בכתב